en
Witamy w Klastrze Spawalniczym KLASTAL Integracja i wzrost konkurencyjności branży
spawalniczej w Polsce wschodniej

Uczestnicy Projektu

drukuj drukuj
MISTA Sp. z o.o.

MISTA Sp. z o.o.

 

Produkcja maszyn drogowych i  budowlanych, własne modele równiarek drogowych, spycharki gąsienicowe, części zamienne do nich), usługi (obsługa gwarancyjna i pogwarancyjna produkowanych maszyn)

 

PHU IRYS M. i M. Wiącek

PHU IRYS M. i M. Wiącek

 

Naprawa, odbudowa, remonty maszyn budowlanych

 

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

 

Edukacja, Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa

 

PPUH INTERMECH Sp. z o.o.

PPUH INTERMECH Sp. z o.o.

 

Produkcja dla kolejnictwa taboru kolejowego i  tramwajowego, produkcja siłowników hydraulicznych, hydraulicznych urządzeń sterowych, zbiorników olejowych, sprzęgieł, przekładni bocznych i innych produktów o specjalnym przeznaczeniu. Produkcja części i zespołów do maszyn dla budownictwa oraz górnictwa. Produkcja konstrukcji spawanych oraz obrabianie maszynowe / maszyny numeryczne oraz konwencjonalne/.

 

Regionalna Izba Gospodarcza

Regionalna Izba Gospodarcza

 

Usługi doradcze z obszaru prawa, podatków, zakładania i  prowadzenia działalności  gospodarczej, źródeł finansowania; usługi szkoleniowe dot. marketingu, zasad finansowania i prowadzenia księgowości małej firmy, prawa; usługi finansowe – udzielanie pożyczek dla mikro, małych i  średnich firm. Instytucja otoczenia biznesu

 

Rol-Max Wryk&Rybiński Spółka Jawna

 

Obróbka metali, spawanie metali i aluminium

ZPH WELDMENT Sp. z o.o.

ZPH WELDMENT Sp. z o.o.

 

Obróbka metali: cięcie, toczenie, frezowanie, gwintowanie, szlifowanie i wiercenie, oraz wykonywania zespołów spawanych

 

Roman Stępka ZARZĄDZANIE- LOGISTYKA „EkoTrans”

 

Firma ZARZĄDZANIE - LOGISTYKA „EKOTRANS” rozpoczęła swoją działalność w 1999 r. - jest mikro przedsiębiorstwem. Siedziba firmy znajduje się w Przemyślu.

Priorytetową działalnością przedsiębiorstwa jest doradztwo dla firm sektora MŚP , zarządzanie i badania marketingowe oraz  usługi w ramach outsourcingu tradycyjnego.

 

Firma prowadzi również działalność doradczą i usługową w zakresie wykorzystania energii słonecznej w celu pozyskania energii cieplnej  i elektrycznej (projekty i montaże zestawów solarnych i fotowoltaicznych). Obecnie wdrażana jest technologia mieszania i natryskiwania mas w usługach budowlanych (usługi tynkarskie i posadzkarskie) przy współpracy z zewnętrznymi brygadami pracowniczymi.

 

Ekotrans wykonuje także usługi logistyczne, posiada  certyfikaty kompetencji zawodowych i licencję na wykonywanie usług w międzynarodowym transporcie drogowym rzeczy. Obszar działania firmy obejmuje realizowanie zadań z wykorzystaniem zewnętrznego łańcucha transportowego przy komunikacji z logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Przemyślu

Regionalna Izba Gospodarcza w Przemyślu

 

Regionalna Izba Gospodarcza w Przemyślu jest najsprawniej działającą organizacją biznesową non-profit w regionie. Zrzesza kilkadziesiąt firm członkowskich - małych, średnich przedsiębiorstw. Reprezentuje i chroni interesy gospodarcze zrzeszonych podmiotów w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej, budowlanej lub usługowej.

 

RIG przyczynia się do tworzenia warunków rozwoju życia gospodarczego oraz wspiera inicjatywy gospodarcze członków. Prowadzi działalność szkoleniową. Wspierając lokalny biznes prowadzi z powodzeniem „Program talonowy”, w którym zaopatruje firmy, urzędy, szkoły w bony towarowe dla pracowników.

Jednym z głównych zadań Izby jest promocja na rzecz regionu i zrzeszonych członków.

 

Izba organizuje spotkania biznesowe, integracyjne, misje gospodarcze, konkursy dla przedsiębiorców. Inicjuje działania, na które pozyskuje środki unijne oraz przybliża przedsiębiorcom tematykę funduszy unijnych. Finansowanie działalności odbywa się dzięki składkom członkowskim, dotacjom z UE oraz prowadzonej działalności komercyjnej.

 

 

 

ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.

ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.

 

ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.  jest firmą informatyczną obecną na polskim rynku od 1966 roku. Oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne dla firm i instytucji. Główną domeną jest wdrażanie systemów do zarzadzania klasy ERP. Firma oferuje produkty i usługi czołowych firm z branży informatycznej.

 

ZETO-RZESZÓW oferuje:

 

 • SYSTEMY DO ZARZĄDZANIA (wdrożenia, integracja, szkolenia)
 • OPROGRAMOWANIE SPECJALIZOWANE (tworzenie na indywidualne zamówienie)
 • SIECI TELEINFORMATYCZNE (projektowanie, budowa i zarzadzanie sieciami)
 • BEZPIECZEŃSTWO DANYCH (tworzenie polityk bezpieczeństwa, audyty IT, backup)
 • ROZWIĄZANIA SPRZĘTOWE (pełna oferta naszych partnerów, własny sklep www)
 • DATA CENTER (budowa prywatnych chmur, zarzadzanie infrastrukturą, hurtownia danych)
 • APLIKACJE INTERNETOWE (tworzenie na zamówienie, portale www, własny hosting)
 • SERWIS TECHNICZNY (sprzętu, sieci, budowa infrastruktury bezpieczeństwa fizycznego)
 • WYDRUKI MASOWE (personalizacja, druk, kopertowanie i wysyłka)
 • CENTRUM SZKOLENIOWE (szkolenia techniczne i biznesowe, consulting)

 

www.zetorzeszow.pl

 

„ARMES

„ARMES" - Zakład Artykułów Ściernych

 

Zakład Artykułów Ściernych ARMES jest producentem narzędzi z papieru i płótna ściernego, włókniny szlifierskiej oraz filcu. Oferta obejmuje ściernice trzpieniowe i otworowe, ściernice wachlarzowe, pasy bezkońcowe, krążki, arkusze, rolki, opaski ścierne i wiele innych. Korzystamy z wysokiej jakości surowców niemieckiej firmy Starcke GmbH, której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

 

 Oddziałem Zakładu Artykułów Ściernych ARMES jest Zakład Mechaniczny ARMES oferujący usługi w zakresie obróbki skrawaniem, gratowania oraz spawania robotem przemysłowym. Produkcja obejmuje m.in. części do maszyn budowlanych i produkcyjnych, przemysłu zbrojeniowego, branży samochodowej. Zakład Mechaniczny zajmuje się również konstruowaniem maszyn dla różnego rodzaju procesów technologicznych.

 

Borimex

Borimex

 

Borimex specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach, począwszy od zaprojektowania, poprzez produkcję, montaż aż po kontrolę i badania wyrobu. Specyfika naszej firmy to połączenie doświadczonej kadry konstruktorów i nowoczesnego parku maszynowego.


Borimex specjalizuje  się w produkcji wielkogabarytowej średnio oraz mało-seryjnej, wymagającej takich technologii jak: frezowanie, toczenie, wycinanie laserowe i gazowe, spawanie MIG/MAG/TIG, szlifowanie, śrutowanie, malowanie, montaż. Niezwykle wielką wagę przykładamy do ciągłego doskonalenia, wynikiem czego jest dynamicznie rosnąca liczba zadowolonych klientów.

 

Borimex oferuje :

 

 • TOCZENIE – 2,35 m x 1,85 m
 • FREZOWANIE – 7,5 m x 4,1m x h-2,35m
 • TOCZENIE/FREZOWANIE –  5 m x 3m x h-3,2m
 • LABORATORIUM POMIAROWE – 5m x 2,5m x h-2m
 • SPAWANIE TIG/MIG/MAG MANUALNE + ZROBOTYZOWANE STANOWISKO
   
 • http://www.borimex.pl/
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie prowadzi swą działalność dydaktyczną od 1996 roku. Jej wyróżnikiem wśród podkarpackich uczelni jest, budowana od lat, intensywna współpraca z otoczeniem gospodarczym w oparciu o działalność edukacyjną, doradczą, informacyjną i badawczą, a także poprzez współpracę z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami otoczenia biznesu.

 

Innowacyjność usług, doświadczenie we współpracy z firmami oraz praktyczne podejście biznesowe przyczyniło się do wypracowania opinii solidnego partnera biznesowego. Dzięki współpracy z Uczelnią przedsiębiorcy zyskują nowe rozwiązania technologiczne, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę i dostęp do najnowszych badań. Uczelnia zaś, oprócz rozwoju naukowego pracowników i studentów, zyskuje doświadczenie ze strony przedstawicieli świata biznesu w obszarze dydaktyki, jakości kształcenia i kierunku prac naukowo-badawczych.

 

3-S Sp. z o.o.

Firma specjalizuje się w produkcji konstrukcji i wyrobów stalowych dla branży maszynowej, dla kolejnictwa, energetyki i budownictwa. Powierzchnie zabezpieczane są antykorozyjnie poprzez malowanie lub cynkowanie.  Wykonane przez nas wyroby  dostarczane są do naszych klientów na terenie Polski lub za granicą. Prowadzony jest nadzór na każdym etapie realizacji projektu.

Firma oferuje najwyższą jakość, terminowość oraz elastyczność w realizacji zamówienia.

PPUH INSTAL INOX Anna Rachfał

PPUH INSTAL INOX Anna Rachfał

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Hanlowe INSTAL - INOX Anna Rachfał powstałe w 2011 roku, z siedzibą w Gniewczynie Łańcuckiej jest specjalistyczną firmą zajmującą się:

 • projektowaniem,
 • produkcją,
 • montażem,
 • instalacją oraz
 • serwisem stalowych urzadzeń technologicznych przeznaczonych do magazynowania substancji sypkich, cieczy i gazów, zarówno w warunkach nadciśnienia, podciśnienia i ciśnienia atmosferycznego.

Wiodąca specjalizacja firmy obejmuje produkcję wszelkiego rodzaju zbiorników specjalnego przeznaczenia (magazynowych, procesowo - technologicznych), wykonanych ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej, zarówno w wersji poziomej jak i pionowej.

 

http://www.instal-inox.pl

RStechnology Adam Rachfał

RStechnology Adam Rachfał

Firma RStechnology z siedzibą w Gniewczynie Łańcuckiej 626, rozpoczęła swoją działalność w styczniu 2006 roku. W ciągu minionych lat działalności firma nawiazała szereg kontaktów z liczącymi się partnerami w kraju, co umozliwiło jej ustawiczny rozwój, ugruntowując tym samym silną pozycję na rynku producentów instalacji i urządzeń technologicznych. doświadczenie zdobyte z trakcie ponad dziewięcioletniej obecności na rynku oraz wysokie kwalifikacje pracowników sprawiają, że jest ona w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji ze stali kwasoodpornej węglowej i aluminium. Firmę tworzy zespół 200 osób.

 

http://www.rstechnology.pl

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu "FMK" Sp. z o.o.

FMK Spółka z o.o. z siedzibą w Leszczach jest przedsiębiorstwem w skład którego wchodzą:

1.wytwórnia konstrukcji stalowych,

2.wydział produkcji urządzeń technologicznych,

3.wydział serwisujący i remontujący cementownie, zakłady wapiennicze, fabryki płyt gipsowo - kartonowych i mieszanek gipsowych.

Wytwórnia konstrukcji stalowych zajmuje się wytwarzaniem obiektów przemysłowych, konstrukcji wsporczych urządzeń technologicznych, rur i zbiorników.

Wydział produkcji to wytwarzanie urządzeń technologicznych, kompletnych linii oraz części zamiennych dla przemysłu cementowego, wapienniczego, gipsowego, energetycznego, chemicznego, górniczego i hutniczego.

W ramach serwisu firma zajmuje się remontami, modernizacją, przeglądami bieżącymi oraz zabezpieczaniem w części zamienne. Modernizacje i części zamienne wykonuje wg opracowań własnych lub dokumentacji Klienta. Zarząd firmy, kadra kierownicza, inżynieryjna oraz pozostali pracownicy posiadają bardzo dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie świadczonych usług. Firma  prowadzi ciągłe szkolenia pracowników celem podwyższenia ich kwalifikacji zawodowych oraz poprawy BHP. Wysoka jakość  usług, konkurencyjne ceny, terminowość oraz wieloletnie doświadczenie gwarantują zadowolenie dotychczasowych oraz przyszłych Klientów.

 

http://www.fmk.pl

TSA

TSA

 

Firma powstała w 1995 roku. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na  wyspecjalizowanie się w dziedzinie usług regeneracji części maszyn i urządzeń, napawania, zabezpiecznia prewencyjnego powierzchni metodami spawalniczymi, przeciwdziałając nadmiernemu zużyciu, tarciu, temperaturze, kawitacji, korozji oraz erozji.  Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na Polskę niemieckiej firmy Capilla oferującej w swoim programie specjalne materiały spawalnicze m.in na bazie kobaltu, niklu, żelaza, węglików wolframów oraz specjalnych stopów.

 

INWEKO Krzysztof Swara

INWEKO Krzysztof Swara

 

INWEKO Krzysztof Swara zajmuje się spawaniem i obróbką stali nierdzewnej dla przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

WOBI-STAL Sp. z o. o.

WOBI-STAL Sp. z o. o.

 

Firma prowadzi działalność produkcyjną w zakresie cięcia gazowego, plazmowego i laserowego blach oraz obróbki mechanicznej, jak również. zajmuje się  wytwarzaniem spawanych konstrukcji metalowych, oraz wykonywaniem elementów konstrukcyjnych hal, części do maszyn budowlanych, elektrowni wodnych, wiatrowych, biogazowni, elementów maszyn do wydobycia ropy z dna oceanów typu "offshore"  oraz innych konstrukcji wg. zapotrzebowania. Sprzedaż atestowanych wyrobów hutniczych hut polskich i zagranicznych.
 

Agencja Rozwoju Regionalnego

Agencja Rozwoju Regionalnego "MARR" S.A.

 

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu została utworzona 16.12.1991 roku, w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu mieleckiego i województwa podkarpackiego.

 

Wyznaczony cel statutowy  realizowany jest poprzez:

 

 1. świadczenie usług doradczych, szkoleniowych, informacyjnych i finansowych –udzielanie pożyczek dla MŚP i osób podejmujących działalność gospodarczą (w tym dla bezrobotnych),
 2. współpracę z władzami regionalnymi i lokalnymi samorządu terytorialnego w zakresie opracowywania strategii rozwoju regionów, w tym pozyskiwania środków na rozwój gospodarczy powiatów i województwa,
 3. udostępnianie mikro, małym i średnim firmom powierzchni produkcyjnej wraz z niezbędną infrastrukturą w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości IN-MARR oraz terenów w Mieleckim Parku Przemysłowym do prowadzenia własnej działalności gospodarczej a w przyszłości w ramach tworzonego Inkubatora Nowych Technologii,
 4. prowadzenie Regionalnego Punktu Konsultacyjnego.
 5. promocję firm regionu poprzez organizację targów, wystaw,
 6. wspieranie rozwoju lokalnego handlu wspólnie z Mieleckim Towarzystwem Kupieckim - obsługa  organizacyjno-finansowa akcji BONY – MARR,
  7.zarządzanie Mieleckim Parkiem Przemysłowym - infrastrukturą techniczno-przemysłową na potrzeby inwestorów,  szczególnie małych i średnich.

Realizacja powyższych zadań wpływa na tworzenie nowych miejsc pracy, przeciwdziałanie bezrobociu, rozwój zasobów ludzkich, jak także na rozwój gospodarki opartej na wiedzy w tym inspirowanie działalności innowacyjnej firm.

 

Agencja „MARR” S.A od 2000 roku jest ośrodkiem zarejestrowanym w Krajowym Systemie Usług dla MŚP, posiada wdrożony i utrzymywany system zapewnienia jakości świadczonych usług zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009 oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 stycznia 2005 r. w sprawie Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

W latach 2001-2007 Agencja pełniła funkcję Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) współpracując z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości we wdrażaniu polityki sektorowej adresowanej do małych i średnich przedsiębiorstw w województwie podkarpackim.

Spółka prowadzi samodzielną gospodarkę finansową i zgodnie z zasadą samofinansowania opłaca z uzyskanych przychodów działalność oraz zobowiązania wobec budżetu Państwa.

 

POL-WELDING

 

Firma POL-WELDING ma swoją siedzibę i zakład produkcyjny w Kajetanowie k/ Kielc. Głównym profilem działania firmy jest wykonywanie konstrukcji stalowych i części maszyn na indywidualne zamówienie na terenie całej Europy. Posiada wykwalifikowaną i certyfikowaną kadrę pracowniczą, własny nadzór spawalniczy certyfikowany na poziomie IWE oraz zakładową kontrole jakości z uprawnieniami do wykonywania badań nieniszczących połączeń spawanych. Zakład wykonuje również wszystkie typy badań nieniszczących i niszczących połączeń spawanych , które pozwalają utrzymać najwyższy i powtarzalny poziom usług.

Firma POL-WELDING specjalizuje się w wykonywaniu:


- konstrukcji stalowych,
- hal stalowych,
- hal magazynowych,
- hal przemysłowych,
- wiat stalowych,
- części do maszyn i urządzeń,
- oraz: schodów, pomostów, podestów,
- masztów stalowych również pod elektrownie wiatrowe,
- realizujemy również indywidualne i nietypowe zlecenia klientów,
- wykonujemy również usługi z zakresu automatyki dla firm i instytucji.
 

Antonio & Stanley - Kłosowski

Antonio & Stanley - Kłosowski

 

Firma specjalizujesię głównie w budowie hal produkcyjnych, produkcji wyrobów ze stali żaroodpornych i wysokostopowych, konstrukcji dachowych, łączników budowlanych pawilonów, silosów, palet stalowych do transportu materiałów ciężkich, koszy do obróbki felg aluminiowych, ram kwasoodpornych, wanien do pieców topialnych, podestów, barier ochronnych itd. Istotną częścią  produkcji firmy są odlewy aluminiowe - głównie końcówki aluminiowe do węży strażackich i do cementowozów i inne elementy odlewane kokilowo. Firma ralizuje usługi spawalnicze w każdym zakresie, usługi rozkroju blach, usługi montażu i demontażu hal, pawilonów itd.
 

 

 

 

 

 

 

 

                        Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013
Ideo CMS Edito Powered by: